15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

118. Implanon.

0 Comment

Jest na świecie wiele rzeczy, nad którymi często się głowiłam zadając sobie w pytanie „Jak to możliwe?”.

Jedną z nich była antykoncepcja. Przez wiele lat testując kolejną wkurwiająca metodę zastanawiałam się jak to możliwe, żeby przy takim rozwoju medycyny w czasie w którym przyszło mi żyć, środki antykoncepcyjne były tak wkurwiające w użyciu i ciężkie w działaniu. Poprzez kondomy, całe spektrum tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, globulek czy krążków zastanawiałam się „what the fuck?!”.

Wkurwiające kondomy- nie zrozumcie mnie źle, polecam je wszystkim, którzy nie są w stałym związku i których partner nie zrobił sobie badań na obecność wszystkich wirusów i wener. Przez wkurwiające tabletki. W sumie nie są takie złe, o ile pamięta się o ich łykaniu i o ile nie zapomnisz o nich w podróży, o ile nie dostałaś biegunki, o ile nie masz wymiotów, o ile nie utyłaś, o ile nie zatrzymuje Ci się woda w organizmie, o ile nie masz huśtawek nastrojów od śmiechu do płaczu i o ile masz po nich w ogóle ochotę na seks. Brzmi znajomo?

Jak nie pigułki to może plasterek, zmieniany raz w tygodniu może nie jest tak upierdliwy w użytkowaniu jak tabletki czy kondomy, o ile nie odpadnie pod prysznicem, o ile nie przykleją się do niego wszystkie kłaki świata z wszystkich ciuchów świata, robiąc Ci na ramieniu gustownej myszki i o ile tak potężna dawka hormonów nie spowoduje, ze będziesz ciężką do zniesienia psycho bitch. Ja byłam.

Przetestowałam też przelotnie resztę gównianych ogólnodostępnych metod i już prawie zrezygnowana pomyślałam, że nic z tego, ze cała ta otoczka po prostu musi być przejebana i niczego lepszego już nie znajdę, kiedy jak zwykle przeglądając internety trafiłam na Świętego Graala.

Drogie Panie, przedstawiam Implanon- implant antykoncepcyjny, moje najlepsze odkrycie ever. Implanon działa przez trzy lata, każdego dnia uwalniając do ciała minimalną dawkę syntetycznych hormonów skutecznie chroniących przed ciążą. Od innych metod hormonalnych różni się przede wszystkim rodzajem hormonów, w całej reszcie ogólnodostępnych są hormony żeńskie, które sprawiają, że normalna z pozoru kobieta zamienia się w rozhisteryzowaną męczydupę. Implanon uwalnia hormony syntetyczne, nie wpływające na nastrój. Wszystkie inne metody antykoncepcyjne powodowały, że moje libido spadało do poziomu podłogi, w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie. Nie muszę o niczym pamiętać, niczego łykać na nic uważać. Implanon mam wszczepiony pod skórę na wewnętrznej stronie ramienia. W momencie, w którym przeczytałam trzecie opracowanie naukowe nt. tej metody wiedziałam, ze muszę go mieć. Znajomy ginekolog podjął się założenia, choć robił to pierwszy raz. W zasadzie chyba byłam pierwszą osobą na Lubelszczyźnie która miała wszczepiany implant, bo do zabiegu zlecieli się wszyscy lekarze z całego szpitala obserwując mnie i zadając pytania w stylu: ”No i jak? Jak tam? Boli Panią?”.

Odpowiadając od razu na to pytanie: zakładanie Implanonu nie boli, jest niekomfortowe, bo robi się to dużą igłą w dość delikatnym miejscu, ale ze znieczuleniem miejscowym, więc bez histerii. Wiem na pewno, ze za 1,5 roku założę sobie kolejny. To jedna z najlepiej trafionych decyzji jaką podjęłam. Polecam.

Cena implantu wraz z zabiegiem wynosi około 1600 zł. A święty spokój macicy?- bezcenny.

Btw. Implanty nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, więcej o tym TUTAJ

Previous Post
117. Targ śniadaniowy- the last one.
Next Post
119. Think love juices- Warszawa