15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

146. Condom Challenge.

0 Comment

Temat chorób wenerycznych coraz częściej przewija się w mediach. Pisałam już o tym wcześniej TUTAJ, ale brak wyobraźni i myślenia stale mnie gotuje. Nie mam pojęcia co kieruje ludźmi, którzy się nie badają. HIV, HPV czy zwykła chlamydioza- przecież warto wiedzieć, żeby nie zarażać innych.

Można nie lubić siebie i swojego ciała, ale nikt nie ma prawa być tak skrajnym egoistą żeby fundować drugiej osobie wenerę czy HIV’a. Rzeżączka i kiła przeżywają renesans, a w cebulandii ludzie wstydzą się badać, w końcu oni sypiają tylko z „czystymi”.

Co roku przybywa 13% przypadków osób chorych na AIDS, rok do roku wydawane są ogromne fundusze na zapobieganie i zwalczanie choroby- szkoda, że nikt nie myśli o profilaktyce. W 21 wieku, gdzie dostęp do kondomów jest właściwie nieograniczony (nie żyjemy w kraju trzeciego świata), wśród moich znajomych bada się jedna na dziesięć osób. Przerażające, że pomimo możliwości wykonania badań za darmo jakoś nikt się nie kwapi się żeby je zrobić. Męczy mnie jeszcze myśl, że w Polsce w 2015 roku ilość zachorowań wyniosła około 8000. Pytanie u ilu osób wirus jest niewykryty i dalej żyją w niewiedzy zarażając innych.

Każdy kto mnie czyta dobrze wie, że jestem przeciwna internetowemu slacktywizmowi, ale #CondomChallenge jest i śmieszne i potrzebne. Najlepszy seks?- ten bez chorób przenoszonych drogą płciową. Wyzwanie polega na napełnieniu prezerwatywy wodą i upuszczeniu jej na głowę osoby podejmującej wyzwanie z dużej wysokości. Kondom rozciąga się na twarzy nie pękając i wygląda komicznie.

Cała akcja jest śmieszna, ale generalnie ma przypominać o tym, że używanie prezerwatyw jest potrzebne i gwarantuje bezpieczeństwo, o którym tak dużo ludzi zapomina. Życzę sobie w 2016 roku, żeby każdy z moich bliskich mi znajomych się przebadał- to ważne i dobre dla Was, nawet jeśli jesteście w stałych związkach, i nawet jeśli Wasz partner nie wygląda jakby był chory (to tłumaczenie mnie totalnie rozmontowuje). Amen.

https://www.youtube.com/watch?v=mfRY-31qLdk

Previous Post
145. Umea- Lublin.
Next Post
147. ********** Wesołych Świąt **********