15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

154. Dama w podróży.

0 Comment

 

Kocham podróżować, zmieniać miejsca otoczenie, poznawać nowych ludzi. Ostatnio robię to stale. Co chwilę ląduję w nowym mieście, i o ile chodzi o podróże po Polsce, nie wyobrażam sobie już życia bez kilku aplikacji, które znacznie ułatwiają mi funkcjonowanie na obcym terenie. Pierwszą z nich jest:

image_gallery-1

Pierwszy raz użyłam jej pierwszego dnia przeprowadzki do Warszawy i od tamtego momentu używam stale. Aplikacja wyszukuje połączenia autobusów/ kolejki/ metra/ tramwajów/ trolejbusów i wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej w każdym większym polskim mieście. Niezastąpiona w nowym mieście- nie tylko wyszukuje połączenia o określonych godzinach, na określonych trasach i preferencjach, ale również dzięki nawigacji zaprowadzi na najbliższe przystanki. Idealne rozwiązanie dla takich łajz z problemami nawigacyjnymi jak ja. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu i żadne miasto nie stanowi już plątaniny bezładnych ulic i zakamarków.

uber1

Aplikacja na smartfony działająca w wielu krajach świata, między innymi w Polsce, Stanach, Australii, Kanadzie czy w Niemczech. Działa jak aplikacja do zamawiania taxówek, ale po rejestracji i wpisaniu danych do karty bankowej nie trzeba pamiętać o gotówce , bo pobiera się ona wprost z naszego konta. Wprowadza się destynację, zostaje nam przypisany samochód i podróżuje bez potrzeby zamieniania z kierowcą choćby słowa. Uber jest nieco tańszy niż taksówka, a kierowcy tam zrzeszeni nie mają papierów taksówkarza, niemniej jednak przez aplikację można ocenić jakość ich jazdy, dzięki temu raczej nie ma szans trafić na jakiegoś drogowego wariata. Zamiennie korzystam z www.itaxi.pl lub www.mytaxi.pl Aplikacje są o tyle wygodne, że idealnie wyłapują naszą lokalizację i wysyłają do nas najbliższy samochód. Nie zawsze w obcym mieście wiem na jakiej ulicy się znajduję plus niekoniecznie mam ochotę gaworzyć z Paniami z centrali.

Airbnb, the room-sharing startup based in San Francisco, unveiled a new corporate logo on Wednesday (July 16, 2014) called "the Belo," as part of a rebranding campaign. http://blog.airbnb.com/belong-anywhere/

Jeśli znudziły Ci się sztampowe, klasyczne hotelowe pokoje, tak jak mi, zdecydowanie polecam tę aplikację. Cała idea airbnb polega na wynajmowaniu pokoju/ mieszkania/ apartamentu od lokalnego gospodarza po dużo niższych niż hotelowe cenach. Można tam znaleźć naprawdę wszystko: od pojedynczych pokoi na wynajem za grosze w większości państw świata, po przedziwne lofty, luksusowe apartamenty czy ekscentrycznie urządzone przyczepy campingowe. Jeśli mówię, że można tam znaleźć właściwie wszystko, to tak właśnie jest. Dodatkowo aplikacja pokazuje od razu na mapie ulokowanie miejsca, co jest dodatkowym atutem. Wprowadza się do niej swoje dane, wyszukuje lokalizację i w zasadzie można zaczynać podróż nie martwiąc się o dojazd i miejsce do spania. Pozostaje nam tylko ogarnąć coś dobrego do jedzenia. Czekam na taką aplikację, gdzie ludzie z całego świata będą mogli zapraszać się nawzajem na posiłek, a póki co zdaje się na gust moich znajomych- całe szczęście mają dobry.

Previous Post
153. Ryżanka cynamonowa.
Next Post
155. Broccoli pasta.