15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

163. Jak znaleźć idealne mieszkanie.

0 Comment

flat-iron-building-801758_1280architecture-731235_1280

Poszukiwanie najpiękniejszego mieszkania nie jest wcale trudnym zajęciem. Na pewno żmudnym i nieco trwającym, zwłaszcza w przypadku, kiedy koniecznie chcemy to zrobić sami. Po pierwsze, musimy poważnie zastanowić się co konkretnie nas interesuje. Apartamentowiec na strzeżonym osiedlu z ochroną, domek z ogrodem na obrzeżach miasta, domek w mieście, a może tanie mieszkanie w bloku, studio w kamienicy czy loft w drapaczu chmur? Niezależnie o tego wszystkiego jest kilka kluczowych kwestii nad którymi warto się pochylić:

urban-1031304_1280 (1) staircase-932388_1280 live-901258_1280

  • Samemu czy przez agencję– wiele osób nie chce mieć z agencjami nieruchomości nic wspólnego, jednak jest to dość niesprawiedliwe podejście. Większość mieszkań wynajmowałam właśnie przez biura i w zasadzie w każdym przypadku kwestia prowizji była do dogadania. Nie ma nic złego w jednorazowym zapłaceniu komuś za znalezienie świetnego mieszkania, zwłaszcza kiedy samemu nie ma się na to czasu. Szukanie mieszkania na własną rękę wymaga włożenia w to dużej energii i zaangażowania, czasem można przeglądać ogłoszenia miesiącami nie znajdując nic godnego uwagi. Mój najdłuższy czas poszukiwań trwał dwa miesiące, po czym wściekła i zmęczona szukaniem napisałam mail z preferencjami do kilku biur nieruchomości- miła Pani Basia znalazła mi mieszkanie w dwa dni. Od tego czasu pozwalam pracować profesjonalistom i znajdować dla mnie nieruchomości, nie zaśmiecając sobie głowy przeszukiwaniem wciąż tych samych ogłoszeń z brzydkimi zdjęciami.

bedroom-923432_1280

  • Lokalizacja– jeśli szukasz mieszkania w dużym mieście, uwzględnij w obszarze zamieszkania wszystkie miejsca, które musisz odwiedzać w ciągu dnia, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania. Infrastruktura osiedla jest mega ważna, opcje dojazdu do poszczególnych miejsc kiedy zepsuje Ci się samochód równie istotne. Dobrze wyposażony sklep spożywczy, krawcowa, apteka, siłownia, dobra restauracja czy centrum handlowe ze sklepem ulubionej marki to absolutny must have przy miejscu zamieszkania. Zwróć również uwagę na dojazdy do pracy, w zasadzie zawsze szukam mieszkania blisko pracy- nie chce mi się spędzać połowy życia w samochodzie. Blisko pracy i blisko centrum miasta to dla mnie lokalizacja idealna.

skyscrapers-948678_1280poland-966153_1280poland-966158_1280

  • Zakres cenowy– zastanów się ile z miesięcznej pensji możesz przeznaczyć na mieszkanie, tak, żeby nie przeszkadzało to w normalnym funkcjonowaniu. Wypady do kina, spotkania ze znajomymi czy wypad na weekend są równie ważne co piekne mieszkanie. Każdemu zgodnie z pieniędzmi które zarabia, ale osobiscie nie widzę nic złego w wydawaniu na mieszkanie połowy wynagrodzenia. Kiedyś nie było to dla mnie kluczowe, ale teraz nie wyobrażam sobie mieszkania  w norze i wiem, że miejsce do którego wracam po pracy, treningu czy spotkaniu ze znajomymi i w którym spędzam połowę swojego życia jest mega istotne.

interior-design-413718_1280

  • Metraż– mieszkałam już w przeróżnych mieszkaniach i z autopsji wiem, że lubię mieć dużo przestrzeni, nic mniejszego niż 100 metrów kwadratowych nie wchodzi w grę. Męczę się na małych powierzchniach i nie mam gdzie brudzić.

kitchen-902409_1280

  • Rozkład pomieszczeń– dla każdego jest ważne co innego, kiedy mieszkasz sam, loft jest świetnym rozwiązaniem, ale kiedy musisz dzielić przestrzeń z inną osobą polecam jednak klasyczny podział na pokoje, zawsze można sobie uciec do swojej samotni, do ciszy i spokoju i pokontemplować bycie ze sobą. Jeśli dodatkowo pracujesz w domu, dodatkowy pokój- gabinet jest niezbędny.

bathtub-1078865_1280

  • Ogrzewanie– kocham ciepło i zawsze w domu chodzę na bosaka i w szortach, w moim mieszkaniu musi być ciepło zimą i chłodno latem. Kiedy szukam mieszkania, wybieram tylko te z ogrzewaniem miejskim. Dwa razy w życiu nacięłam się na ogrzewanie prądem i gazem i nigdy wiecej nie popełnię tego błędu- rachunki przy tym sposobie ogrzewania są kosmicznie wysokie, a ja nie cierpię przepłacać.

vintage-1149201_1280

  • Specjalne życzenia– klimatyzacja, jacuzzi, duża garderoba, wanna, deszczownica, duży taras czy siłownia w apartamentowcu- zastanów się co jest dla Ciebie ważne, żebyś czuł się komfortowo i idealnie w mieszkaniu. Ja nie wyobrażam sobie życia bez garderoby i szafki na buty, ale każdy ma swojego pierdolca. Znajdź takie mieszkanie, które będzie spełniać wszystkie Twoje wymagania, szkoda życia na nietrafione wybory.

rest-649351_1280

Powodzenia !

Previous Post
162. Śniadanie mistrzów po pijaństwie.
Next Post
164. Owsianka kokosowo- pistacjowa.