15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

195. 5 powodów dla których żarcie mięsa jest passé.

0 Comment

Tak naprawdę jest ich o wiele, wiele więcej, ale każdy kto choć trochę dba o swoje zdrowie, o planetę i braci mniejszych na pewno je zna. Zresztą, po kolei:

  1. Nie powinieneś żreć mięsa, bo nie musisz. Mamy 21 wiek, mnóstwo zamienników roślinnych do w zasadzie każdego rodzaju potraw. Można przyrządzić zdrowy, roślinny posiłek, w pełni zbilansowany z ogólno dostępnych w sklepie produktów i nikogo nie trzeba przy tym zabijać, fajnie c’nie? Mit, że nasi przodkowie jedli w zasadzie samo mięso wsadź sobie, gdzie tam chcesz. Nasi przodkowie jedli przede wszystkim korzonki, owoce, warzywa, mięso zaś bardzo, bardzo sporadycznie. Jedli to co udało im się upolować, ale sorry człowiek nie ma pazurów i kłów więc nie było to specjalnie proste. A dziś? Dziś wszystko co potrzebne leży na sklepowej półce, więc złap to co dla ciebie najzdrowsze. Jedno jest pewnie- nie jest to mięso.
  2. Nie powinieneś żreć mięsa, jeśli chcesz być zdrowy i cieszyć się długim życiem. Mięso jest przyczyną większości chorób cywilizacyjnych jak np. cukrzyca, otyłość, nowotwory, udary mózgu. Ma na to wpływ wiele czynników, ale głównym jest hodowla przemysłowa. My w zasadzie nie hodujemy zwierząt, my je uprawiamy. Osiągnęło to monstrualne rozmiary. Uprawiamy tak dużo, że nie nadążamy zjadać. Chcemy to robić tak skutecznie i z nastawieniem na zysk, że nie wahamy się ani chwili, żeby faszerować zwierzęta hodowlane chemią, antybiotykami, sterydami, a nawet modyfikować genetycznie, tylko po to, żebyś ty, ty i ty mógł się nawpierdalać. I w sumie smacznego. Z własnej zachłanności kładziecie na swój talerz coś co was powoli zabija. Dodatkowo antybiotyki stale podawane na farmach zwierzętom hodowlanym powodują mutacje bakterii, co prowadzi do powstania szczepów lekoopornych i chorób na które współczesna medycyna nie ma lekarstwa.
  3. Mięso powoduje raka i jest na to mnóstwo opracowań naukowych. Warto się z nimi zapoznać, żeby nie być zaskoczonym obecnością nowotworu. W końcu warto wiedzieć skąd on się wziął. Trochę o tym tu , i jeszcze trochę tutaj.
  4. Jeśli jest dla Ciebie ważny los planety na której żyjesz, a ogólnie wiadomo, że nie sra się do swojego gniazda, to powinieneś wiedzieć, że do wyprodukowania 200 kg mięsa jest potrzebne 1300 kg ziarna, 7200 kg innej paszy i 3 100 000 litrów wody. Zwierzęta hodowlane i ich odchody produkują według wyliczeń przynajmniej 51% wszystkich gazów cieplarnianych. Jedna farma hodowlana produkuje więcej odpadów niż np. miasto Houston w USA. Przemysł hodowlany emituje 64% całego amoniaku, który jest odpowiedzialny za kwaśne deszcze. Dwie trzecie amerykańskiego eksportu zboża żywi zwierzęta zamiast ludzi. Obecnie 80% głodnych dzieci żyje w krajach, które swoje plony eksportują przeważnie jako karmę dla zwierząt hodowlanych. Około 40% światowych zasobów zboża przeznacza się dla inwentarza żywego, a 85% światowych zasobów bogatej w białko soi służy do wykarmienia bydła i innych zwierząt.
  5. Można by dłużej wymieniać, ale po co, skoro ludzie wolą się nażreć, niż być zdrowym, szanować życie zwierząt, nie płacić za rzeź i dbać o środowisko. Za 5 lat na półkach sklepowych będzie można dostać mięso wyhodowane laboratoryjnie, ale ciemnogród pewnie będzie przed nim drżał tak jak przed pokarmem genetycznie modyfikowanym. Brak wiedzy i wyrobione zdanie na każdy temat, to domena ciemnogrodu. Poczekam te 5 lat, żeby zjeść hamburgera, a co mi tam 😉 a tymczasem już niebawem oni zaczynają swoje podboje. Kibicuję im szczerze i wierzę, że już niedługo będę się obżerać wegańskimi wędlinami, przy produkcji których ucierpiały tylko rośliny i przekonania mięsożerców o monotonności wegańskiej kuchni.
    Do boju Vegan Baczer!!
Previous Post
194. Truskawkowe smoothie.
Next Post
196. Lodożerka, chce cukierka! Black icecream…