15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

197. Czy masz problem alkoholowy?

0 Comment

Jeśli wszedłeś tu z nadzieją, że odpowiem na powyższe pytanie, to najpewniej coś jest na rzeczy i powinieneś zgłosić się do najbliższej placówki AA i tam zgłębić problem.

Co do samego alkoholu: w Polsce z roku na rok wzrasta spożycie wina. W ciągu dekady jego sprzedaż wzrosła aż o 56%. Osobiście nie jestem szczególnym zwolennikiem alko w ogóle, pewnie dlatego, że nijak nie pasuje mi do dziennej ilości spożywanych kalorii i szkoda mi energii na takie puste przebiegi. Jednak do wina mam stosunek pozytywny, żeby nie powiedzieć przyjacielski. Kiedyś bardzo mi pasowało do dekadenckiego image’u, a dziś po wielu wypitych wówczas butelkach w kwestii wina mam zdanie i gust wyrobiony w pełni. Wszak jedna lampka, idealnie dobrana do podkręcenia smaku potrawy potrafi zdziałać cuda- wciąż mówimy o smaku potraw ofkorz.

Białe do białego mięsa i potraw, czerwone do czerwonego. Lekkie do ciężkich smaków, do prostych potraw ciężkie, głębokie wina. Wino powinno kontrastować z potrawą. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę kluczową rolę w doborze wina powinien odgrywać nasz smak i gust. Moje gusta oscylują zazwyczaj wokół rzeczy dziwacznych i dlatego kiedy zobaczyłam niebieskie wino, podjarałam się jak Reksio szynką.

blue-wine-gik-14

GIK to autorski projekt produkcji wina z hiszpańskich i francuskich winnic, których znakomita większość mieści się w La Rioja, ZaragozaCourthèzon. Ich twórcy nie są winiarzami, pragnęli jedynie stworzyć coś innowacyjnego.

Ze specjalnie wyselekcjonowanych szczepów i gatunków win tworzą niepowtarzalne butelki pełne niebieskiej treści. Czy kolor powstał podczas seksu smerfów w gumijagodach? Nie sądzę. Kolor ten powstaje w procesie pigmentacji. Na początku mieszane są ze sobą białe i czerwone wina, natomiast później dodawany jest do nich pigment wyekstraktowany ze skórki winogron z których pochodzi. So clever!

I choć niebieskiego nie znoszę przy ciuchach, to już w butelce wina trafia do mnie perfekcyjnie. W psychologii to kolor reprezentujący ruch, nieskończoność i innowację. Właśnie innowację i odwagę, zrobienia czegoś nowego z tak klasycznego produktu jakim jest wino właśnie- pite przez nas od stuleci.

Gik jest w pełni wegański, a dodatkowo nie ma w nim ani grama cukru. Jarają mnie takie inicjatywy. Mam nadzieję, że smakuje tak jak wygląda, bo zamierzam zamówić butelkę, do podkręcenia smaku…no właśnie, z czym podalibyście Gik swoim gościom?

Cheers!

fot. pochodzi z www.instagram.com/vinbleu_fr

Previous Post
196. Lodożerka, chce cukierka! Black icecream…
Next Post
198. Wbij tusz- Julia Szewczykowska- perfekcyjny tatuaż I