15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

84. Czosnkowe szparagi w soku cytrynowym.

0 Comment

Podczas sezonu potrafię wpieprzać szparagsy każdego dnia, bo nie ma sobie co żałować. Dobrze przyrządzone są pyszne i lekkostrawne, niestety sezon trwa bardzo krótko. Ten właściwie już się skończył, ale można je jeszcze gdzieniegdzie dostać, więc dla spragnionych szparagowych pyszności, oraz dla tych, którzy jeszcze szparagów nie próbowali- klasycznie, najprostszy przepis na świecie.

Dostałam go od któregoś ex, i niezmienne króluje wśród całej reszty przepisów na szparagsy, jest najmniej czasochłonny, a danie bardzo wyraziste w smaku.

asparagus-761223_1280

A więc do roboty: pęczek szparagsów myjemy i odłamujemy zdrewniałą końcówkę (nie lubię wyrzucać jedzenia więc z końcówek przyrządzam zazwyczaj zupę krem w towarzystwie innych warzyw) po czym kroimy je na mniejsze kawałki około 3cm, wrzucamy na rozgrzany olej kokosowy na patelnię i smażymy do zarumienienia. Na zarumienione szparagi wyciskamy sok z połowy cytryny i posypujemy całość dwiema łyżeczkami brązowego cukru, przykrywamy pokrywką i dusimy na małym ogniu od czasu do czasu mieszając. W międzyczasie szatkujemy bardzo drobno pięć ząbków czosnku, i dodajemy do całości, zdejmując pokrywkę i smażąc wszystkie jeszcze około 10 minut aż do momentu w którym czosnek straci swój ziemisty zapach a cukier się skarmelizuje.

Voila !

Jeszcze gorące podajemy w towarzystwie młodych ziemniorków posypanych koperkiem i już nam nic więcej do szczęścia nie potrzeba. No może poza kieliszkiem schłodzonego białego wina o owocowej nucie.

Miłego piątku.

wino

Previous Post
83. Typical polish girl.
Next Post
85. Jak dbać o swoje zwierzę.