15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

8. Soylentlife II.

0 Comment

Dzisiaj obudziłam się mega głodna, wręcz wygłodniała.
Pan Orzech jeszcze nie wie,ze na dworze jest wiosna (nie na dworzu, nie na polu kurwa jego mać, na dworze właśnie), inaczej nie leżałby wciąż pod kołdrą.
Postanowiliśmy zrobić dziś poranny spacer tak długi aż będziemy płakać, cieszący jak ból zęba nad ranem, jak pytanie „co u ciebie” od napotkanego niechcący, dawno nie widzianego kolegi z podstawówki, jak nietrzymanie moczu, jak poślizg na łazienkowym dywaniku, dobra dość…
5 minut mieszania Soyu z mlekiem, i po śniadaniu, gotowi na zdobywanie miasta. Orzech jakoś średnio lubi smak Soylentu ale już od dawna planowałam, ze przejdzie na weganizm, wiec nie ma przeproś.
Pogoda zachęcała jak dzieci na placu zabaw Trynkiewicza, zdobywaliśmy wszystkie niezdobyte obszary Moko, kiedy niespodziewanie zadzwonił do mnie kurier, ze czeka pod naszymi drzwiami.
Szybki come back, gdyż dobrze wiedzieliśmy, że to nie błyskawiczna dostawa mefedronu pod sam nos, tylko książka Tomka Tomczyka o tym, jak zarabiać miliony pisząc bloga. Ważne żeby nie były to miliony z Arabii Saudyjskiej.
Zaproponowałam kurierowi dawkę Soylentu ale oddalił się pospiesznie w niewiadomym kierunku, mamrocząc pod nosem jakieś słowa na p… , na k…. i j…..
W zaciszu sypialni otworzyłam, książkę, przeczytałam kilka stron, dwa razy parsknęłam śmiechem, i zasnęłam.
Brawo Tomek, świetne wydanie 🙂
Wiem już na pewno, że lepiej nie przesypiać pór karmienia, pobudka była ciężka, było słabiutko, mieszałam żarcie trzęsącą się z osłabienia rączką, co przy shakerze może nie jest w sumie takie głupie. Niemniej jednak syntetyk daje bardzo szybko uczucie najedzenia, ale równie szybko schodzi, nic nie odkłada się na później, i nie magazynuje. Dzisiaj już nie mam wczorajszych 400 dodatkowych gram, pewnie byłam w ekspresowej ciąży z obcym.
Drugie śniadanie poprawiłam kanapeczkami z bakłażanowym hummusem, pastą z suszonych pomidorów, wędliny sojowej z ogórami kiszonymi.
Ogóry są na tyle fajne, ze każdy tłusty wieloryb może je żreć bez wyrzutów sumienia, bo jeden ma tylko 7 kcal, dobrze zapychają, można jeść na noc, i są zdrowe. So, enjoy grubasy (pozdrawiam Groan-er)
Gdzie przepis na szybką pastę z suszonych pomidorów, pytacie?
Oto i on:
Do kielicha blendera z ostrzem „S” wrzucamy odsączone z oleju kawałki suszonych pomidorów- ja robię zawsze więcej pasty, bo jest pyszna, więc cały słoik, do nich 8 zielonych lub czarnych oliwek bez pestek, 10 marynowanych kaparów, garść ziaren słonecznika, bądź 10 orzechów nerkowca. Zamykamy pokrywę, mielimy na pastę, i żrąc ocieramy łzy wzruszenia.
Z kanapeczkami wróciłam do lektury. Ten mężczyzna znał mnie jak nikt inny:”Może i jesteś najgorszym nudziarzem, może i w szkole byłeś workiem treningowym, gamoniem, nieukiem i słuchałeś Britney Spears. To jeszcze o niczym nie świadczy.”- a więc jest jeszcze nadzieja.
Tym razem wyjątkowo nie zasnęłam, i doszliśmy z Tomkiem do wieeeeelu poważnych konkluzji.
Lekturę musiałam przerwać, żeby zdążyć ugotować obiad, i zjeść przed treningiem.
Not ! Bananowe love, spokojna kawka, Kominek na kartkach książki, czyż życie nie jest piękne?
Ostatnią dawkę Sojku zrobię nocą, a tymczasem, w piąteczek zamawiam zapas Souylentu, wiec niecierpliwi, którzy nie chcą poczekać i sprawdzić, czy nie urośnie mi druga głowa, mogą zamówić ze mną 😉

Previous Post
7.Soylentlife.
Next Post
9.Bukowski chce się napić.