15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

57. Jak oswoić tofu.

0 Comment

Czasami bywa tak, że wstanie Wam się lewą nogą, a w dodatku zauważycie, że przestawialiście budzik siedemnaście razy, i jest już bardzo późno. Samopoczucie macie jakby dorwał Was w malignie sennej amator sportów analnych. Po konkretnym treningu zakwas trzyma jak u dzieci kiszonych w beczkach. Wtedy oczywiste jest, że zamiast syntetycznego żarcia trzeba rzucić na ruszt coś odżywczego z duża ilością witamin.

A, że proste ze mnie dziewczę, to i żarło będzie proste w wykonaniu i proste w podaniu, dodatkowo zajebiście dobre. Z lodówki wyjmujemy:

  • świeże, dojrzałe awokado
  • kostkę tofu – naturalne, wędzone lub marynowane, bez znaczenia, każde pasuje.
  • sos teriyaki
  • limonkę

Obieramy awokado, kroimy w paseczki. Tofu odsączamy z zalewy, kroimy w paseczki podobnej wielkości co awokado. Układamy na półmisku z sałatami, polewamy sokiem wyciśniętym z połowy limonki i skrapiamy teriyaki. Można nieco oprószyć pieprzem i solą, ale niekoniecznie. Na zdjęciu całość posypana jest płatkami drożdżowymi, ale wiem, że większość z Was nawet nie słyszała, że coś takiego istnieje, więc nie wspominam, bo spokojnie można się bez nich obejść.

Wpieprzamy ze świeżym pieczywem.

Pysznie i wegańsko.

Previous Post
56. Bali cafe & Dim Sum House- Galeria Mokotów Warszawa.
Next Post
58. Oliwka Phenome- natural, natural, natural.