15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

40. Zrób coś dobrego, adoptuj zwierzaka.

0 Comment

Zwierzęta jakie są każdy widzi.

Ale dlaczego schroniska pękają w szwach to już się nikt nie zastanawia. Skąd się biorą tabuny bezpańskich psów i kotów, nikogo nie obchodzi. One są, po prostu są.

A myślałeś kiedyś o tym skąd się wzięły. Z ludzkiej bezmyślności się wzięły jełopie, z powtarzanych idiotycznie przez kolejnych jełopów działań, mających na celu ich rozmnażanie.

” Bo szczeniaczki są takie słodkie.”

” Bo jak suka nie będzie raz miała miotu, to zwariuje.”

Jak te wioskowe brednie, powtarzane przez wioskowych idiotów przetrwały do 21 wieku nie mam pojęcia, ale wiem, że są wciąż powielane, często gęsto przez inteligentnych wykształconych ludzi. Jak widać inteligencja i wykształcenie niewiele ma wspólnego z mądrością.

Schroniska pękają w szwach, i są codziennie zasilane nowym tabunem niechcianych, cierpiących rozłąkę, samotność, ból, strach, rozpacz rozstania zwierząt, bo my, ludzie, jesteśmy idiotami. Nieodpowiedzialne rozmnażanie, pseudohodowle, i porzucanie zwierząt to codzienność. Więc Ty, zmień coś w swoim życiu. Nie kupuj. Adoptuj. Daj drugie życie tym niechcianym, porzuconym jak zbędny przedmiot.

Wielu z moich znajomych myśli o tym, że przez osiem godzin dziennie siedzi w pracy, że pies czy kot w tym czasie będzie sam w domu. Uwierz lub nie, ale lepsze osiem godzin samotności dziennie w kochanym domu, niż życie za schroniskowymi kratami.

Post miał dotyczyć tego dlaczego warto adoptować, ale to jest chyba oczywiste.

Nikt nie pokocha Cię tak bezwarunkowo jak zwierze, tak mocno, tak prawdziwe, bez podtekstów i na zawsze.

To pisałam ja, wysterylizowana, gryząca suka, bez miotu.

Ps. Najszczęśliwszy na świecie Pan Orzech pozdrawia !

Previous Post
39. Wyprute koty III.
Next Post
41. Slacktywizm, wirtualna rzeczywistość, clicktywizm