15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://zmierzchnica.com 300

100. UTOPIA.

1 Comment

Utopia Denisa Kelly- dwunasto odcinkowy brytyjski majstersztyk.

Kocham seriale, oglądam namiętnie i jak zacznę to nie mogę przestać, więc postanowiłam wrzucać tu co jakiś czas recenzje moich ulubionych. Utopię pokazał mi dobry znajomy kiedy konaliśmy u mnie po imprezie na jakimś after party, a że ma filmowy gust równie popieprzony jak ja, od razu trafił w punkt. Strzeliliśmy odcinek serialu, później kolejne dwa, po czym kiedy pożegnałam późnym popołudniem ostatniego zombie gościa, pochłonęłam resztę odcinków leżąc z Orzechem pod kocykiem Ed’a Hardy’ego i chrupiąc paluszki.

Akcja rozpoczyna się wartko: do małej księgarni wchodzi pan w średnim wieku, w idealnie skrojonym garniturze i lakierkach, jakby żywcem wyjęty z Pulp Fiction. Biała koszula, wąski krawat, włosy a’la Elvis. Chwilę później tymi samymi drzwiami wchodzi kolejna postać, ciężko dyszący chłop w skórzanej kurtce i dresowych spodniach, modnych kilka lat temu u typowych brytyjskich kiboli- śliski materiał, trzy paski.

Kluskowato- pulchny sprzedawca w przyciasnym t-shircie i włosach tłustych jak dupa Liszowskiej od progu informuje ich, że właśnie zamyka. Po lokalu krząta się jeszcze kilku ostatnich niemrawych klientów. I podczas gdy sapiący pan w skórze podchodzi do ekspedienta z karteczką, na której jest tytuł pewnego manuskryptu, jego elegancko ubrany kolega wali z całej siły w łeb jednego z klientów metalową rurka wodociągową wyciągniętą z kanarkowej torby, którą przyniósł ze sobą. Ta szybka akcja od razu zmienia oblicze świniowatego sprzedawcy ze stanowczego pana zamykającego sklep w usłużną pizdeczkę na rozkazy. A to dopiero początek całej mistycznie utkanej z drobnych faktów historii, którą po prostu trzeba zobaczyć. Przynajmniej po to, żeby do wiedzieć się do czego jeszcze może służyć łyżeczka do herbaty.

Pozycja przede wszystkim dla miłośników trillerów konspiracyjnych. Międzynarodowe tajne organizacje, tajemnicze manuskrypty, szaleni mieszkańcy szpitali psychiatrycznych, płatni mordercy i teorie spiskowe- tak prawdopodobne, że prawie w nie wierzę. A w całym tym chaosie głowni bohaterowie. Klasyczni, niczym nie wyróżniający się brytyjczycy.

14480445809_2fc5e80b27_b (1)

www.flickr.com

Previous Post
99. Sierpniowy letni czas, czas który kocham najbardziej.
Next Post
101. Nie kupuj, przygarnij. Adoptuj psa.
  • wczoraj skonczylismy Gre o Tron, zaopatrzę się w to i biorę ze sobą na wschód.